Liga 1

Mbape poništio brljotinu Donarume, PSŽ trijumfovao protiv Avra

03.12.2023 14:57
Mbape poništio brljotinu Donarume, PSŽ trijumfovao protiv Avra Tanjug/AP Photo/Thibault Camus

Avr u 21. veku nije pobedio PSŽ, a ta tradicija je ostala na snazi i posle današnjeg meča 14. kola Lige 1 u kome su "sveci" sa igračem manje od 10. minuta uspeli da slave 2:0 (1:0) golovima Kilijana Mbapea i Vitinje.

Đanluiđi Donaruma spada u red najboljih golmana na svetu, ali danas nije imao svoj dan, pa je zaradio crveni karton već u 10. minutu. Generalno su mnogo problema imali gosti u uvodnih 10 minuta, jer se prvo povredio Ugarte kada je spasio siguran pogodak, kada je Karlos prebacio golmana, a zatrim ostao i bez isključenog golmana Đanluiđija Donarume.

Golman domaćina Desmas je ispucao loptu, štoper Pereira je bio u diskomunikaciji sa golmanom "svetaca" Donarumom, koji je istrčao na 22 metra, gruzbo srušio Kazimira, pa je sasvim zasluženo dobio direktan crveni karton. Na gol je stao Španac Arnau Tenas. Tako su Parižani ostali sa igralčem manje, a do kraja meča su imali samo jedan termin za izmene!

Imao je Avr potpunu kontrolu, ali je zaboravio na Kilijana Mbapea koji je dobio dobru loptu od Usmana Dembelea, izbio sam pred golmana i doneo gostima vođstvo u 23. minutu.

Domaćin se svim silama upirao da izbegne poraz, imali su čak 22 udarca, ali je Tenas sa tri intervencije pokazao da je trener Luis Enrike bio u pravu kada ga je doveo letos iz Španije. I kako to biva, PSŽ je na kraju golom Vitinje potvrdio novi trijumf za poziciju lidera Lige 1.