Lion nastavio da rasprodaje bodove: Lil vratio "fenjeraša" u surovu realnost

26.11.2023 22:38
Fudbaler Lila, Tijago Santos, šutira glavom Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani
Fudbaler Lila, Tijago Santos, šutira glavom

Prekratko je trajala nada navijača Liona da ekipa može da se izdigne iz sopstvenog pepela do kraja godine i nastavi tamo gde je stala u prethodnom kolu Lige 1, jer su im tu sitnu radost zbog jedine pobede od početka prvenstva (nad Renom) pokvarili večerašnjim porazom od Lila - 0:2 (0:2).

Da muka pristalica nekadašnjeg šampiona Francuske bude još veća, poslednji poraz su odgledali iz "prvog reda", a domaćin im je već u prvom poluvremenu dao razlog da pre vremena napuste stadion, mada je Olimpikov fudbal izgledao bolje od rezultata.

Toliko je sastavu iz gornjeg dela tabele bilo dovoljno da naplati razliku u kvalitetu i drastično bolju formu, pa i višak sreće, obzirom da su se rivali "pratili" u posedu lopte i brojnosti (polu)šansi.

Lil je u ovaj duel ušao sa dva vezana remija, a šesti trijumf obezbedio je golovima u 27. i 32. minutu. Prvi je bio delo Kanađanina Džonatana Davida, u šesnaestercu, na pas Jusufa Jazičija, a drugi zasluga Tijaga Santosa.

Portugalac je raspalio sa ivice kaznenog prostora, a njegov prelep šut završio je u levim rašljama. Jeste sudija naknadno proveravao situaciju pre toga, ali mu je VAR sugerisao da nije bilo faula zbog kog bi bio poništen pogodak.