Liga 1

Mbape, Soler i Fabijan Ruiz za laku pobedu PSŽ-a protiv Strazbura

21.10.2023 19:04
Mbape, Soler i Fabijan Ruiz za laku pobedu PSŽ-a protiv Strazbura Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani

Pari sen Žermen je opravdao ulogu favorita protiv Strazbura i ostvario je laku pobedu od 3:0 u devetom kolu Lige 1.

Imao je sudija meča Dešepi mnogo nedoumica u prvom delu, pa je u svakoj spornoj situaciji mora da gleda VAR. Provo je Mvanga (Strazbur) napravio faul, a Kilijan Mbape je bio sigurn izvođač penala. Gosti su samo jednom dobro zapretili u prvom delu i zartresli su mrežu. Međutim, posle asistencije iz VAR sobe pogodak Motibe bio je poništen zbog ofsajda.

Na asistenciju Mbapea, Karlos Soler je u 31. minutu postigao novi gol za PSŽ. Ponovo se gledao snimak i utvrđeno je bilo da nije bilo nedozvoljene pozicije pa je domaćin poveo 2:0.

U nastavku je šampion Francuske održavao rezultat, a u 77. minutu je Fabijan Ruiz stavio tačku na ubedljiv trijumf.