Liga 1

Mesi i Mbape se "prošetali" po "Velodromu": Ubedljiv trijumf PSŽ-a u Marseju

26.02.2023 22:40
Mesi i Mbape se "prošetali" po "Velodromu": Ubedljiv trijumf PSŽ-a u Marseju Tanjug/AP Photo/Daniel Cole

"Le klasik" u 25. kolu francuske Lige 1 pripao je fudbalerima Pari sen Žermena koji su ubedljivo savladali Olimpik Marsej na "Velodromu" sa 3:0 (2:0), a "krojači" pobede bili su Kilijan Mbape i Lionel Mesi. Francuz je na ovom meču došao do svog 13. gola i tako ponovo postao najbolji strelac lige, ali je istovremeno upisao i svoj 200. gol u dresu Pari sen Žermena.

Izabranici Kristofa Galtijea su dominirali i diktirali tempo tokom cele utakmice i zasigurno su mogli da slave i mnogo ubedljivije. Ipak, cilj je ostvaren, a to je pobeda koja odvaja Parižane na osam bodova razlike u odnosu na Marselj.

Prvi gol postigao je Kilijan Mbape u 25. minutu. Lionel Mesi je poslao loptu u prostor ka brzonogom Francuzu koji je uspeo da izbegne blok Erika Bajia i pogodi za 1:0.

Samo četiri minuta kasnije, Mbape je uzvratio asistenciju Mesiju. Francuz je lepo kombinovao sa Nunom Mendešom, a potom sa levog boka na fantastičan način proigrao Argentinca, koji se našao sam pred golom domaćina i bez mnogo problema je zatresao mrežu.

Konačan rezultat postavio je Mbape na startu drugog poluvremena i to na kakav način! Francuz je najpre odigrao do Mesija, a potom u sprintu nastavio kretanje ka golu Marseja. Argentincu to nije promaklo, te mu je poslao fantastičnu loptu, a Mbape ju je iz udarcem iz prve "spakovao" u gol.

Ono što svakako ne raduje Galtijea jeste povreda koju je zaradio Presnel Kimbembe. Francuski defanzivac je sa terena iznet na nosilima u 16. minutu, a zamenio ga je Danilo Pereira.

Podsetimo, PSŽ nakon duela sa Nantom u prvenstvu, očekuje revanš meč osmine finala Lige šampiona u Minhenu protiv Bajerna. U prvom meču na "Parku prinčeva" slavili su Nemci sa 1:0.