Liga 1

17.09.2023 17:03
Monako ispustio pobedu u sudijskoj nadoknadi: "Kneževi" ostaju na prvom mestu, novi remi Marseja Tanjug/John Walton/PA via AP

Pobedu Nice protiv Pari sen Žermena (3:2) fudbaleri Monaka nisu uspeli u potpunosti da materijalizuju na gostovanju Lorijenu u 5. kolu Lige 1.

"Kneževi" su gubili, pa vodili, da bi trijumf ispustili u sedmom minutu sudijske nadoknade 2:2 (1:1).

Uprkos tome što je osvojen samo bod, Monako je ostao lider francuskog šampionata, sa učinkom od dva remija i tri pobede. Zanimljivo da nisu jedini neporaženi tim od početka sezone, jer gorak ukus poraza još nisu osetili fudbaleri Nice, Marseja i Rena.

Vezni fudbaler iz Benina, Ajegun Tosin uspeo je već u drugom minutu da prevari odbranu Monaka i da donese prednost svojoj ekipi.

Međutim, odličnu rolu pružio je Aleksandar Golovin, koji je prvo uspeo da izjednači rezultat u 17, a zatim i da Florijanu Balagunu "spakuje" asistenciju za 2:1 u 69. minutu.

Kada se činilo da će bodovi u Monako, da tako ne bude pobrinuo se Roman Favr u sedmom minutu sudijske nadoknade.

Nešto kasnije, Marsej je uzeo samo bod protiv Tuluza. Ni domaći teren ni uloga favorita nisu mu bili od koristi protiv gostiju, pa su vezali dva remija i ostali iza vodećeg tandema Monako - Brest.