Preokret u Elčeu: Betisu bodovi nakon tri dosuđena penala

Izvor: Arena sport

24.02.2023 23:00
Preokret u Elčeu: Betisu bodovi nakon tri dosuđena penala Guliver/AP Photo/Angel Fernandez

Fudbaleri Elčea su već odavno prežaljeni u La Ligi, čvrsto drže poslednje mesto na tabeli sa velikim bodovnim zaostatkom u odnosu na sigurnu zonu. U meču 23. kola ugostili su Betis i odlično se držali više od 60 minuta. U prvih deset minuta stekli su dva gola prednosti, ali je u nastavku Betis preokrenuo i slavio sa 3:2.

Defanzivac domaćina Roko skrivio je dva penala u finišu nakon igranja rukom. Prvi je u 86. minutu Borha Iglesijas promašio. Njegov udarac odbranio je golman Edgar Badija. U 5. minutu nadokande Vilian Hose je bio precizan za konačnih 3:2.

Domaćin je sjajno otvorio meč. U 6. minutu Abner Vinisijus neoprezno je startovao u svom kaznenom prostoru, nagazio je Tete Morentea, nakon ponovnog pregledavanja snimka dosuđen je penal, a Fidel bio nepogrešiv sa 11 metara i doneo vođstvo.

Ubrzo su fudbaleri Betisa napravili nekoliko grešaka u nizu, Huanmi je izgbio loptu koju je prihvatio Lukas Boje i udarcem sa 16 metara po zemlji povisio na 2:0.

U nastavku Betis je krenuo mnogo bolje, propustio dve odlične šanse, a problemi  za domaćina počeli su u 57. minut kada je Lisandro Mageljan zaradio isključenje zbog oštrog strta.

U 65. minutu Ajozi Perez je iznudio penal, bio je u prodoru po levoj strani kada ga je sa leđa fauliraio Morente. Kaznezni udarac precizno je izveo Borha Iglesijas i smanjio na 2:1.

Tri minuta kasnije Iglesijas je iskoristio centaršut Mirande sa leve strane i dobrom rekcijom u petercu izjednačio na 2:2. Isti igrač je potom propustio priliku da upiše het-trik, ali je treći dosuđeni jedanaesterac gostima ipak doneo ceo plen.