21.08.2023 21:20
Mančester siti i dalje u Seviljinoj glavi: Alaves četiri puta zatresao mrežu osvajača Lige Evrope Twitter/Alaves

Fudbaleri Alavesa iznenadili su mnoge i na svom terenu nadigrali Sevilju 4:3 (2:2) u drugom kolu španske La lige.

Očito je da je u glava fudbalera Sevilje i dalje poraz od Mančester sitija posle penala u UEFA Superkupu, te je večeras upisan još jedan neuspeh.

Mreža koju je branio Marko Dmirović načeo je Luis Rioha već u sedmom minutu, a njega je sjajno uposlio Đon Guridi, koji je Alaves pojačao ovog leta iz Real Sosijedada.

Sevilja je uspela da izjednači posle osam minuta kada je Abdelkabir Abkar postigao autogol, a potpuni preokret gostima doneo je Erik Lamela u 41. minutu, a Argentincu je sve namestio Lukas Okampos. Samo tri minuta nakon toga Duarte je uspeo da poravna rezultat, te se na pauzu otišlo sa 2:2

Ipak, u drugom poluvremenu usledio je blickrig Alavesa, tačnije Kikea Garsije, koji je bio strealc u 54. i 59. minuti i tako je maltene obezbedio svom timu tri boda.

Za malo drame pobrinuo se Rafa Mir u 97. minutu pravim evrogolom, ali jednostavno nije bilo vremena za nešto više.

Domaćinu su ovo bili prvi bodovi u novoj sezoni. Sevilja je bez bodova i zakucana je za dno sa Almerijom i Granadom kojoj sledi meč drugog kola protiv Rajo Valjekana.La Liga, drugo kolo:

Majorka - Viljareal 0:1 (0:0)