Neverovatan duel na "La Keramici": Betis u 95. minutu potopip "žutu podmornicu"

Autor: Kosta Simetić

13.08.2023 21:55
Neverovatan duel na "La Keramici": Betis u 95. minutu potopip "žutu podmornicu" Guliver/Ricardo Larreina

Fudbaleri Real Betisa nose kući tri boda posle spekakularnog meča. U gostima je savladan Viljareal i to pogotkom Vilijana Žozea u 95. minutu za konačnih 2:1 (1:0).

Nakon lošeg ispucavanja Filipa Jorgensena, Betis je razvio kontru, a sa desnog boka sjajno je centrirao Jusuf Sabali, a Žoze je glavom utišao "La Keramiku" i doneo svom timu pobedu.

Betis, iako se branio tokom većeg dela utakmice, je prvi došao do vođstva. U 20. minutu Isko je poslao loptu za Luiza Enrikea, ovaj lažnjakom izbacio iz igre Alberta Morena i dodao Hozeu Perezu za rutinsku završnicu.

Ofanzivni Viljareal izjednačio je u 61. minutu kada je prekid sa desnog boka izveo Alehandro Baena, a najsnažljiviji u šesnaestercu bio je Horhe Kuenka. "Žuta podmornica" je nastavila da napada, ali nije uspela da dođe do drugog gola, a za propuštene prilike je surovo kažnjena.