Osasuna iskoristila svoje prilike i nadigrala Seltu u gostima 2:0

Autor: Kosta Simetić

13.08.2023 19:02
Osasuna iskoristila svoje prilike i nadigrala Seltu u gostima 2:0 Guliver/Ricardo Larreina

Fudbaleri Osasune slavili su u prvom kolu španske La lige protiv Selte 2:0 (1:0) i to u gostima.

Iako su domaćini imali inicijativu tokom većeg dela susreta, Osasuna je bila strpljiva, iskoristila svoje šanse i tako kaznila svaku grešku protivnika.

U 24. minutu Ruben Penja je sa desnog boka uputio sjajan centaršut, a Ante Budumir je glavom pogodio prečku, a lopta se odbila do Rubena Garsije koji ju je plasirao u mrežu rovala.

Velikih i konačnih 2:0 postavio je Moi Gomez u 74. minutu, na sličan način kao Garsija. Penja je ponovo bio u sporednoj ulozi, sjajno je probio pored nekoliko defanzivaca Selte, šutirao, a stativa je na kratko spasila Ivana Viljara pošto se lopta odbila do Gomeza, a ovaj preciznim udarcem desnom nogom udvostručio prednost.

Što se sledećeg kola tiče, Osasuna će ugostiti Atletik Bilbao, dok će Selta odmeriti snage sa Atletik Bilbaoom.