11.08.2023 23:59
Ludilo na Ramon Sančez Piskuanu: Gera u 89. minutu doneo pobedu Valensiji protiv Sevilje Guliver

Fudbaleri Valensije šokirali su u gostima aktuelnog prvaka Lige Evrope Sevilju i slavili sa 2:1 (0:0).

Svo uzbuđenje na ovommeču videli  smo u drugom poluvremenu. Tačnije, u 69. minutu Andre Almeida je uposlio Muktara Diakabija za vođstvo "slepih miševa".

Svega 10 minuta kasnije izjednačenje je doneo Jusuf En Nesiri koji je posle dodavanja Susoa matirao Đorđija Mamardašvilija.

Ipak, utakmicu je prelomio crveni karton koji je zaradio Loik Bade u 79. minutu, a Sevilja nije izdržala intenzivne napade rivala i odbrana je kapitulirala u 88. minutu kada je Hugo Duro pronašao Havija Geru, a ovaj pogodio i svom timu doneo prva tri boda u sezoni.