Žoze Murinjo Real Madrid dolazak La Liga Benfika | Arena Sport
srb
najnovije
La Liga

"Specijalni" se vratio: Dogovorili se Žoze Murinjo i Florentino Perez

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

18.05.2026 11:10
Žoze Murinjo Credit: FRANCK FIFE / AFP / Profimedia
Žoze Murinjo

Žoze Murinjo ponovo će preuzeti klupu Real Madrida, nakon što su, kako se navodi, svi ključni uslovi usmeno dogovoreni između portugalskog stručnjaka i uprave "kraljevskog kluba". Ostalo je još samo potpisivanje zvanične dokumentacije, nakon čega bi posao trebalo da bude ozvaničen.

Plan je da Murinjo potpiše početni ugovor na dve godine, a u Madrid bi trebalo da doputuje odmah nakon utakmice protiv Atletik Bilbaa. Time se potvrđuje povratak trenera koji je već jednom ostavio dubok trag na "Santjago Bernabeuu", zbog čega ga u španskoj prestonici i dalje zovu  "Specijalni".

 

 

Dolazak Murinja dolazi u trenutku ozbiljnih potresa u klubu. On bi trebalo da nasledi Alvara Arbelou, a biće to čak četvrta promena na mestu prvog trenera Real Madrida u samo godinu dana, nakon perioda u kojem su se na klupi smenjivali Karlo Ančeloti, Ćabi Alonso i privremeno rešenje u vidu Arbeloe.

Uprava kluba, s Florentinom Perezom na čelu, očigledno je zaključila da je vreme za čvrstu ruku.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Kina zabranjuje rođendanske proslave za sportiste

Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).

Perez demantovao navode o Murinjovom dolasku - makar zasad: Mnogi me savetuju...

La Liga

14.05.2026 16: 57

Perez demantovao navode o Murinjovom dolasku - makar zasad: Mnogi me savetuju...

Posle novog "El Klasika" u kojem je Real Madrid pokazao potpunu nemoć, što možda rezultat ne oslikava koliko i ono viđeno na terenu, te velikih sukoba u svlačionici koji su kulminirali konferencijom za medije Florentina Pereza, svi ljubitelji španskog fudbala sa nestrpljenjem očekuju kraj sezone i promene među "los blankosima" koje su već sada apsolutna nužnost.