Valverde i Asensio skratili muke Real Madridu u Pamploni

Izvor: Arena sport

18.02.2023 23:27
Valverde i Asensio skratili muke Real Madridu u Pamploni Tanjug/AP Photo/Alvaro Barrientos

Fudbaleri Osasune namučili su Real Madrid u Pamploni, gosti su do očekivanih bodova stigli tek nakon što jeValverde lepu akciju Modrića i Vinisijus Žuniora po levoj strani krunisao pogotkom u 78. minutu.

U drugom minutu nadoknade Alvaro Rodrigez je oduzeo loptu Garsiji, potom proigrao Marka Asenisija koji je udarcem iskosa pogodio suprotan ugao za konačnih 2:0.

Momenat iz 56. minuta je vredan pomena, Vinisijus Žunior je bio prodoru po levoj strani, "izlomio je kičmu" Monkajoli, potom pokušao da predribla i golmana koji ga je zaustavio u prodoru.

Usledio je bolji period igre domaćina, u 61. minutu Moi Golmez je udarcem sa 16 metara pogodio stativu. Malo kasnije Monkajola je sa 18 matara za malo ciljao pored gola.

Rasplet je usledio u finišu kada su madriđani probili bedem Osasune.