pre 10 minuta 11: 08
Krunić pred revanš: U glavi isključivo Tobol! Prvi meč naš najbolji u sezoni, ali ima prostora za napredak
Golman Partizana obratio se novinarima na aerodromu pred let za Kostanaj.
Tanjug/(AP Photo/Joan Monfort)
Trener Barselone Hansi Flik je na korak od produžetka saradnje sa Kataloncima nakon još jedne šampionske sezone u La Ligi. Nemački stručnjak je od dolaska na klupu Barselone 2024. godine potpuno preporodio tim i za dve sezone osvojio čak pet trofeja, zbog čega u klubu žele što pre da ozvaniče nastavak saradnje.
Prema navodima italijanskog novinara Fabricija Romana, dve strane su veoma blizu konačnog dogovora, dok španski "Sport" piše da bi ključni koraci mogli da budu završeni već naredne sedmice. Važan sastanak održali su sportski direktor Deko i poznati agent Pini Zahavi, a osim razgovora o budućnosti Roberta Levandovskog, tema je bio i novi ugovor Flika.
U Barseloni su oduševljeni načinom na koji je Flik promenio ekipu za veoma kratko vreme, kao i atmosferom koju je doneo u svlačionicu, pa se nastavak saradnje sada smatra praktično izvesnim. Flikov aktuelni ugovor traje do leta 2027, dok bi novi sporazum trebalo da ga zadrži na Kamp Nou do 2028. godine, uz mogućnost produžetka na još jednu sezonu.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
02.05.2026 22: 55
Barselona je odnela ceo plen sa gostovanja Osasuni i slavila sa 2:1 u 34. kolu Primere, pa je napravila još jedan ogroman korak ka šampionskoj tituli. Katalonci su dugo lomili čvrstog domaćina, a otpor ekipe iz Pamplone slomili su Robert Levandovski i Feran Tores u samoj završnici meča.
01.05.2026 13: 47
Nemački stručnjak i španski klub nastavljaju utabanom stazom.
25.04.2026 12: 25
Barselona nije poražena od Hetafea još od oktobra 2020. godine, ali je zanimljivo da su sva četiri prethodna poraza od ovog rivala došla upravo na stadionu „Koloseum“.
05.04.2026 09: 28
Mladi fudbaler Barselone dugo negodovao posle pobede svoje Barselone nad madridskim Atletikom.
pre 10 minuta 11: 08
Golman Partizana obratio se novinarima na aerodromu pred let za Kostanaj.
pre 22 minuta 10: 56
Ostaje sa porodicom u Argentini.
pre 58 minuta 10: 20
Pobednika u plej-ofu čeka duel protiv boljeg iz okršaja Union Sen Žiloa – Bode/Glimt. NEC i Olimpijakos tako u Najmejenu igraju meč u kojem jedan gol može da odluči čitav evropski put.
pre 1 sat 09: 56
Saša Ilić za revanš može da računa na 22 igrača. U odnosu na prvi meč, stručni štab neće moći da računa na Ognjena Ugrešića, koji se još nije oporavio od povrede zadnje lože, kao ni na Milana Aleksića.
Ostavite komentar