Huanmi i Kanales režirali trijumf Betisa nad Valjadolidom

18.02.2023 18:23
Huanmi i Kanales režirali trijumf Betisa nad Valjadolidom Guliver/Antonio Pozo

Fudbaleri Real Betisa su na svom stadionu savladali Real Valjadolid sa 2:1 (2:1) u okviru 22. kola španske Primere. Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu, dok su u drugom mreže mirovale.

Domaći su odlično otvorili meč i poveli već u drugom minutu. Serhio Kanales je proigrao Huanmija, koji se dobro snašao pred protivničkim golom i pogodio za 1:0.

Nisu se predavali gosti, pa su u 30. minutu uspeli da izjednače. Strelac je bio Kajl Larin, a u ulozi asistenta našao se Kike Perez.

Međutim, baš kada je delovalo da će se na poluvreme otići sa nerešenim rezultatom, Betis je dobio šansu da sa bele tačke povede. Martin Hongla je bio nesmotren u svom šesnaestercu, nakon čega je Antonio Mateu Lahoz pokazao na penal, koji je u pogodak pretvorio Serhio Kanales.

U drugom poluvremenu je Betis pretio isključivo preko kontri, pošto je Valjadolid konstantno napadao, ali nije mogao do novog izjednačenja.