pre 1 minut 23: 01
Obradović za Arenu: Uvek sam verovao u sebe i ovu ekipu
Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su neverovatnu pobedu nad Olimpijom iz Milana u 22. kolu Evrolige sa 104:96.
Profimedia
Dok smišlja konačan odgovor Fudbalskom savezu Srbije na ponudu da ostane selektor naše najbolje repezentacije i posle završenih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo sledeće godine, Veljko Paunović uredno prati i komentariše zbivanja u španskom klupskom fudbalu.
Tako je u izjavi za Radio Marku analizirao trenerski lik i dela Dijega Simeonea, svog bivšeg saigrača iz Atletika (Madrid), čija epoha na trenerskoj klupi "jorgandžija" traje još od davne 2011. godine, što njegov "slučaj" čini retkim u La Ligi. Ali i mnogo šire, jer se danas šefovi stručnih štabova menjaju kao na traci.
"Za mene, Čolo je uzor. On je neko ko je uspreo da ujedini tim u vrlo delikatnim vremenima kada je preuzeo kormilo. Prikazao je sposobnost da se nosi sa svim nedaćama sa kojima se Atletiko suočavao. Ostavio je svoj trag, svoj identitet. On je fantastičan u komunikaciji, veliki vođa, veliki trener... a bio je i u stanju da se unapređuje iz sezone u sezonu, svih ovih godina, nastavljajući da donosi radost Atletiko Madridu i njegovim navijačima.
Osim toga, odveo je Atletiko tamo gde nikada u istoriji nije bio. Ne želim da oduzmem nešto drugim trenerima, ali ovo je drugačiji fudbal, drugačiji svet. Jedino što nedostaje njegovom Atletiku je titula Lige šampiona i nadam se da će i to uspeti da izvede", ishvalio je Paunović stratega sledećeg rivala njegovog doskorašnjeg kluba - Ovijeda, u 14. kolu prvenstva, na Atletikovom stadionu (29. novembar, 21.00).
Paunović je vodio "orlove" na mečevima sa Engleskom i Letonijom, ovog meseca, posle toga je javno izrazio želju da nastavi isti posao, ali osvajač svetske titule sa srpskim omladincima još nije ništa potpisao sa FSS.
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
15.10.2025 21: 05
Jedan od kandidata za novog selektora fudbalske reprezentacije Srbije, Veljko Paunović pronašao je novi angažman nakon rastanka sa Ovijedom.
18.09.2025 09: 07
Posle ovog pogotka Dijego Simeone je "poludeo", a so na ranu stavili su mu navijači domaćeg tima koji su ga konstantno vređali. Trener Atletika je toliko bio besan da je ušao u "klinč" sa jednim od Liverpulovih pristalica.
15.08.2025 14: 01
Atletiko Madrid je zaintersovan za usluge srpskog napadača, pod uslovom da prodaju Aleksandra Serlota.
16.06.2025 18: 38
Nije se proslavio Atletiko Madrid na startu Svetskog klupskog prvenstva u SAD.
pre 7 minuta 22: 55
U 16. kolu italijasne Serije A, fudbaleri Milana su na gostovanju savladali Komo rezultatom 3:1.
pre 23 minuta 22: 39
Augsburg je u 17. kolu Bundeslige savladao Union Berlin rezultatom 1:0 u meču koji je rešen u samom finišu prvog poluvremena. Kada se činilo da će se na odmor otići bez golova, domaći su iskoristili odbitak posle prekida i kaznili nepažnju gostiju.
pre 57 minuta 22: 05
Fudbaler Bajerna Konrad Lajmer mora na pauzu zbog povrede lista leve noge, saopštio je klub iz Minhena. "Bajern će morati da igra bez Konrada Lajmera.
pre 1 sat 21: 43
Radi se o sumi od 200 hiljada evra...
Ostavite komentar