Osasuna savladala Bilbao i zakomplikovala trku za Evropu

Autor: Kosta Simetić

25.05.2023 23:26
Osasuna savladala Bilbao i zakomplikovala trku za Evropu Guliver

Fudbaleri Osasune slavili su sa 2:0 (0:0) protiv Atletik Bilbaa u 36. kolu španske La lige.

Nakon dosadnog prvog poluvremena, Osasuna je na startu drugog preuzela inicijativu i to naplatila sa dva gola. Prvo je u 50. minutu pogodak postigao Ante Budimir, a sve je u 77. rešio Lukas Toro.

Ovo je velika pobeda Osasune koja se sada izjednačila upravo sa Bilbaom na sedmom, poslednjem mestu Primere koje vodi u Evropu, te nas u poslednja dva kola očekuje pravi spektakl, budući da bod manje od ovih timova imaju Đirona i Sevilja, dok kakvu takvu nadu gaji i Majorka koja je ranije danas nadigrala Valensiju minimalnim rezultatom.

U sledećoj rundi Osasuna gostuje Hetafeu, dok Bilbao dočekuje već prežaljeni Elče.