pre 3 minuta 13: 56
Ostoja Mijailović otkrio: Odlazim iz Parizana kada ja budem odlučio
Prvi čovek crno-belih je istakao da je on došao kada niko nije hteo u klub.
Profimedia
Fudbaleri Real Madrida savladali su Levante u okviru šestog kola španske La Lige rezultatom 4:1 (2:0) na gostujućem terenu. Ovo je bila ujedno i šesta vezana pobeda u šampionatu Španije.
Istakao je Ćabi Alonso da ne razmišlja o dodeli Zlatne lopte, te da je njegova ekipa kompletno fukusirana na ovaj okršaj, a to su "los blankosi" pokazali ubedljivim trijumfom.
Vodeći pogodak je psotigao Vinisijus Žunior u 28. minutu, da bi prednost duplirao Franko Mastantuono deset minuta kasnije. Mladi Argentinac se odlično prilagođava na fudbal na Pirinejima, a već sada je jasno da je ozbiljno pojačanje za najtrofejniji sastav UEFA Lige šampiona sa svojih 18 godina.
U nastavku, Levante je dobio priliku da se ponada, kada je pogodio Eta Ejong u 54. minutu, ali su sve nade bile raspršene pogocima najboljeg igrača "kraljevića", Kilijana Embapea u 64.(P) i 68. minutu duela.
Što se današnjeg Realovog protivnika tiče, on trenutno ima četiri boda na tabeli prvenstva.
U isotm terminu, od 21.30 časova, sastali su se Sevilja i Viljareal na stadionu "Ramon Sančez Pishuan", a "žuta podmornica" je uspela da pobedi u završnici meča rezultatom 1:2 (0:1).
Vodeći pogodak je za ekipu Marselinja postigao Tani Oluvasej u 17. minutu. Izjednačenje je došlo tek u nastavku, kada se u strelce upisao Đibril So u 51. minutu.
Čuvala je Sevilja bodove sve do 86. minuta, kada je mrežu zatresao Manor Solomon, te tako postavio konačnih 1:2 na semafor.
Nekadašnji vladar UEFA Lige Evrope se nalazi na desetom mestu sa sedam bodova, dok je Viljareal treći sa 13 poena.
Sve mečeve La Lige možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
UTORAK
Atletik Bilbao - Đirona 1:1 (0:1)
/Hauregizar 48 - Ounahi 9/
Espanjol - Valensija 2:2 (0:1)
/Kabrera 59, Puado 90+6 - Dandžuma 15, Duro 62/
Levante - Real Madrid 1:4 (0:2)
/Ejong 54 - Vinisijus 28, Mastantuono 38, Embape 64P, 68/
Sevilja - Viljareal 1:2 (0:1)
/So 51 - Oluvasej 17, 86/
SREDA
Hetafe - Alaves 19.00 (AS2)
Atletiko Madrid - Rajo Valjekano 21.30 (AS3)
Real Sosijedad - Majorka 21.30 (AS2)
ČETVRTAK
Osasuna - Elče 19.30 (AP4)
Real Oijedo - Barselona 21.30 (AP4)
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
04.10.2025 22: 56
Na njihov teren stigao je Viljareal koji nije mogao bolje od 3:1 poraza.
12.08.2025 22: 35
Fudbalski klub Real Madrid saopštio je danas da se protivi odluci Fudbalskog saveza Španije (RFEF), koji je odobrio zahtev da se meč 17. kola La Lige između Viljareala i Barselone odigra 20. decembra u Majamiju.
15.03.2025 20: 22
Derbi meč subotnjeg programa 27. kola Primere pripao je Real Madridu, koji je kao gost pobedio Viljareal 2:1.
10.02.2025 08: 59
Hose Marija del Niko Karasko, predsednik andalužanskog kluba, užasnut i zabrinut zbog poslednjih akcija velikana španskog fudbala.
YouTube
pre 14h
YouTube
pre 17h
pre 35 minuta 13: 24
Klub sa severa Italije spreman je i pre letnjeg prelaznog roka da se sve dogovori sa čelnicima crno-belih.
pre 3 sata 10: 19
Bivši igrač Zvezde odlučio je da će sezonu završiti u APOEL-u iz Nikozije.
pre 3 sata 10: 02
Taj meč je zakazan za (17.30 Tv Arena Premium 1) u okviru 25. kola Premijer lige.
pre 14 sati 23: 04
Fudbaleri Real Sosijedada upisali su značajnu pobedu u okviru 23. kola španske La Lige, pošto su na svom terenu savladali Elče rezultatom 3:1 i učvrstili se u gornjem domu tabele.
Ostavite komentar