Real smanjio bodovnu razliku za Barselonom: Elče bez šanse u Madridu

15.02.2023 23:18
Real smanjio bodovnu razliku za Barselonom: Elče bez šanse u Madridu Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Fudbaleri Real Madrida savladali su Elče 4:0 (3:0) na svom terenu u utakmici 21. kola španske Primere.

Poslednja ekipa na tabeli došla je u prestonicu Španije posle velike pobede nad Viljarealom, ali nije uspela da ponovi iznenađenje protiv izabranika Karla Anlećotija. Madriđani su kompletan posao završili su u prvom poluvremenu, kada su golovima Asensija i Benzeme, stekli nedostižnu prednost, koji su bez problema sačuvali do kraja utakmice.

Real je i u drugom delu igre napadao i stvarao šanse. Koliko je bio dominantan govori odnos šuteva ka golu u odnosu na rivala (26-7), ali je samo još jednom uspeo da zatrese mrežu, vrlo dobrog Badije. Bilo je to u 80. minutu kada je debakl gostiju potpisao Modrić svojim četvrtim pogotkom u prvenstvu.

Madriđani su se tako nakon iznenađujućeg poraza od Majorke, odmah vratili na pobednički kolosek i smanjili razliku za Barslonom, koja sada ima osam bodova više od najvećeg rivala.