Selta pala u Baskiji: Injaki i Berenger doneli Bilbau važna tri boda

Autor: Mateja Petković

20.05.2023 18:50
Selta pala u Baskiji: Injaki i Berenger doneli Bilbau važna tri boda Guliver/Photo by Maria Jose Segovia/DeFodi Images

Bilbao je pobedom nad Seltom 2:1 (1:0) u 35. kolu španske Primere došao do sedme pozicije na tabeli i nove šanse za pozicijom koja vodi na neko od evropskih takmičenja.

Baskijci su na svom terenu odlično otvorili meč i do vođstva došli već u petom minutu, kada je Oskar de Markos proigrao Injakija Vilijamsa, koji se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Selta uspela da izjednači u 50. minutu golom Jorgena Strand Larsena, kada je u ulozi asistenta bio Migel Rodrigez.

Međutim, samo četiri minuta kasnije Bilbao je ponovo došao do vođstva. Igrao se 54. minut kada je strelac vodećeg pogotka, Injaki Vilijams, proigrao Aleksa Berengera, a ovaj je zatresao mrežu ekipe iz Viga i ispostavilo se postavio konačan rezultat - 2:1.