Viljareal "slomio" Đironu u nadoknadi vremena: Moreno dao gol za Ligu Evrope

20.05.2023 17:16
Viljareal "slomio" Đironu u nadoknadi vremena: Moreno dao gol za Ligu Evrope Tanjug/AP Photo

Viljareal će sledeće sezone nastupati u fudbalskoj Ligi Evrope, zahvaljujući teško izvojevanom trijumfu u današnjem meču 35. kola La lige na terenu Đirone - 1:2 (1:1). Sa tri nova boda, "žuta podmornica" je obezbedila šesto ili sedmo mesto na kraju prvenstva Španije, odakle se iz Primere ide u drugo po jačini kontinentalno klupsko takmičenje.

Viljareal je imao prednost još od 9. minuta i gola Pinoa, ali ju je izgubio do odlaska na odmor. Izjednačenje je "potpisao" Lopez u 24. minutu. Imao je čemu da se nada domaćin, jer su i njemu bili potrebni bodovi kao osmoplasiranom timu, ali su mu sve lađe potonule u nadoknadi vremena, obzirom da posle ovog poraza ima čak 12 bodova manje.

Pobednik je odlučen tek u 93. minutu, pošto je golman Reina gurnuo Viljareal u fantastično izveden kontranapad, Nikolas Džekson drugi put asistirao za pogodak, a njegov savršen centaršut sa levog boka iskoristio Đerar Moreno.

Posle ovakvog ishoda nije nemoguće ni da se Viljareal probije do Lige šampiona, mada se u toj priči više pita Real Sosijedad, sa dva boda više i jednim mečom manje.