pre 2 sata 23: 09
Zamalo velika senzacija: Sudije pomogle Realu da izvuče bod protiv Elčea
Madriđani do boda stigli pred sam kraj utakmicu u 87. minut golom Belingema
Profimedia
Bezmalo dve i po decenije je Ovijedo čekao na povratak u La Ligu, a kalendar tek započete sezone u najvišem rangu španskog klupskog fudbala udesio je da već ove noći, u drugom kolu, ugosti veliki madridski Real (21.30, TV Arena 1 Premium).
Bez rezultatskog pritiska, jer je on na strani platežno moćnog i kod sudija uticajnog osvajača rekordnih 15 titula prvaka Evrope, ali sa gotovo opipljivim motivom, jer na muci se poznaju pravi junaci. Nema veze što srpski trener Veljko Puanović nema ni izbliza jak kadar kao njegov kolega Ćabi Alonso. I što je prethodno izgubio bitku sa Viljarealom.
"Očekuje je prava fudbalska fešta – napokon se Prva liga vraća u Ovijedo. Igramo protiv velikog rivala i želimo da doprinesemo ovoj proslavi našom igrom. Želimo da budemo tim koji se dobro brani, koji se bori sa onim što ima i koji je jak uz podršku svojih navijača.
"Dobro smo se odmorili i tokom nedelje radili na tome da predstavimo jasnu igru i plan za utakmicu kako bismo pobedili. Poštujemo Real Madrid, ali najviše poštovanja imamo prema samima sebi. Nećemo se povući – odlučno ćemo izaći, s osmehom i hrabrošću", prenosi Paunović delić atmosfere iz svlačionice, kluba i grada.
Pre jednu deceniju niko našeg trenera i tadašnju omladinsku selekciju Srbije nije video na krovu sveta, pa se čudo desilo. Njegovi zemljaci voleli bi da vide još jednu pobedu Davida nad Golijatom. "Samo" je treba zaslužiti.
La Liga, 2. kolo
PETAK
Betis - Alaves 1:0 (1:0)
/Lo Selso 16/
SUBOTA
Majorka - Selta 1:1 (0:1)
/Bauza 88 - Rueda 38/
Atletiko (M) - Elče 1:1 (1:1)
/Sorlot 8 - Mir 15/
Levante - Barselona 2:3 (2:0)
/Romero 15, Morales 45+7 penal - Pedri 49, Tores 55, Udondo 90+1/
NEDELJA
Osasuna - Valensija 17.00 (AS1)
Real Sosijedad - Espanjol 19.30 (AS1)
Viljareal - Đirona 19.30 (AS2)
Ovijedo - Real (M) 21.30 (A1P)
PONEDELJAK
Atletik - Rajo Valjekano 19.30 (A3P)
Sevilja - Hetafe 21.30 (A3P)
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
Projekt NBA Evrope prelazi iz koncepta u implementaciju. Izvršni direktor NBA Evrope George Aivazoglou potvrdio je da je cilj da liga počne u oktobru 2027. godine, dok komesar Adam Silver taj vremenski okvir naziva "ambicioznim, ali realnim" i naglašava da ne želi odgađanje posle 2028.
Premijer liga je skupo takmičenje u kojem je uspeh teško postići, te je sve izraženija potreba za velikim zaduživanjem kako bi se došlo do željenog uspeha. Nova grupa kreditora sada pokušava da se uključi u ovu igru.
24.08.2025 23: 25
Dao je Ovijedo sve od sebe, ali nisu mogli da izađu na kraj sa Real Madridom.
19.08.2025 19: 31
Belgijski fudbaler Leander Dendonker prešao je iz Aston Vile u Ovijedo, saopštili su danas engleski i španski klub.
15.08.2025 23: 26
Penal za Ovijedo promašio je Salomon Rondon u 14. minutu utakmice kod rezultata 0:0.
13.07.2025 10: 47
Slavni španski fudbaler obradovao srpskog trenera.
pre 2 sata 23: 09
Madriđani do boda stigli pred sam kraj utakmicu u 87. minut golom Belingema
pre 2 sata 22: 53
"Rosoneri" slavili minimalnim rezultatom sa 1:0, srpski fudbaler skrivio penal
pre 3 sata 22: 40
Portugalac još jednom pokazao zašto je spada u najbolje fudbalere svih vremena.
pre 3 sata 22: 26
Del Kastiljo dao gol iz penala u 100. minutu utakmice.
Ostavite komentar