Aktuelni olimpijski prvak večeras igra zadnji meč prve faze vaterpolo prvenstva Evrope u Beogradu, a TV Arena sport van donosi tekstualni prenos iz "Beogradske arene".
Do početka novog prvenstva Evrope za rukometaše ostalo je manje od 20 sati. Reprezentacija Srbije kontinentalni šampionat otvara 15. Januara od 18 sati protiv Španije, ali će pre utakmice na put od skoro 70 kilometara, koliko je potrebno od Silkeborga, mesta gde je baza izabranika Raula Gonzalesa, do Jiske Bank Boksen dvorane u Herningu.
Barselona dala dva "11 na 11", a jedan sa dvojicom igrača više
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
16.08.202521:33
Tanjug/AP Photo/Joan Mateu Parra/Ian WaltonRafinja slavi gol
Barselona je za 23 minuta, u situaciji "11 na 11" postigla dva gola na Majorki, a onda je 50 i kusur minuta sa dvojicom igrača više samo jedan. Šampion Španije je startovao pobedom u novo prvenstvo Primere La Lige 3:0 (2:0), navijači su videli golmana Joana Garsiju, ali i Markusa Rašforda u poslednjih dvadesetak minuta.
Katalonci su tek jutros dobili potvrdu iz Primera La Lige da su prošle registracije golmana Joana Garsije i Markusa Rašforda, ali da nije bilo dovoljno novca za golmana Šćesnog, Đerara Martina i Runija Barđija. Oni će morati da sačekaju priliv novca ili oslobađanje budžeta.
Na golu je bio Joan Garsija, dok je Rašford meč počeo sa klupe. Ali, već posle sedam minuta utihnuo je stadion jer je Rafinja zatresao mrežu domaćina. Lamin Jamal je uputio sjajan centaršut sa desne strane a iz drugog plana je utrčao kapiten Katalonaca i glavom sproveo loptu u mrežu.
Lako igra Barselona, pa je Feran Tores u 23. minutu uvećao prednost. Jamal je šutirao sa 18 metara i pogodio jednog igrača domaćina u glavu. On je ostao da leži na travi, loptu je pokupio Feran Tores i sa 16 metara je neodbranjivo poslao u mrežu. Bunili su se domaćini, sudija Munuera se nije predomislio.
Kada je Takuma Asano promašio lepu priliku, a vezni igrač Majorke Morlanes (drugi žuti karton u 33.) i napadač Murići (39) zaradili isključenja bilo je samo pitanje kojim će rezultatom Barselona pobediti. Uspela je Majorka da ode na odmor sa samo dva gola zaostatka, ali čekao ih je pakao u nastavku.
I golman Leo Roman i odbrana Majorke gledali su ofanzivu Katalonaca, ali su stoički izdržali sve napade jer najefikasnija evropska ekipa iz prošle sezone kao da je ostavila municiju u svlačionici. Dani Olmo je pogodio stativu, da bi Lamin Jamal ipak u poslednji čas postigao i treći gol.
Aktuelni olimpijski prvak večeras igra zadnji meč prve faze vaterpolo prvenstva Evrope u Beogradu, a TV Arena sport van donosi tekstualni prenos iz "Beogradske arene".
Do početka novog prvenstva Evrope za rukometaše ostalo je manje od 20 sati. Reprezentacija Srbije kontinentalni šampionat otvara 15. Januara od 18 sati protiv Španije, ali će pre utakmice na put od skoro 70 kilometara, koliko je potrebno od Silkeborga, mesta gde je baza izabranika Raula Gonzalesa, do Jiske Bank Boksen dvorane u Herningu.
Zvezda ekipe Maroka je Brahim Dijaz, koji je postigao gol na svih pet dosadašnjih mečeva i postao prvi igrač posle 15 godina kome je to pošlo za rukom na AFCON-u.
Dolazak u Rusiju za vezistu je predstavljao veliki izazov. Kako ističe, sve je novo i drugačije, a iako sebe smatra izuzetno radnim igračem, svestan je da uvek postoji sredina u kojoj se radi još više. Period prilagođavanja nije bio lak, naročito na početku, ali vremenom se čovek navikne na sve.
Rukometna reprezentacija Srbije nalazi se u Danskoj gde je očekuje početak Evropskog prvenstva, a prvi izazov dolazi odmah na startu – duel sa jednom od najjačih selekcija kontinenta, Španijom. "Orlovi" su smešteni u Silkeborgu, dok će mečeve grupne faze igrati u Herningu, u okviru grupe A u kojoj se još nalaze Nemačka i Austrija.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
Fudbaler Barselone i brazilski reprezentativac Rafinja najverovatnije će već u januaru naredne godine da napusti katalonski klub i da karijeru nastavi u Premijer ligi.
Po izlasku na teren, crveno-bele je dočekao spreman poligon sa kapicama, čunjevima, štapovima i preponama, u potpunosti pripremljen od strane kondicionog dela stručnog štaba. Nakon toga, igrači su pristupili zagrevanju, tokom kojeg su odradili aktivaciju u trajanju od 15 minuta.
Ostavite komentar