pre 29 minuta 13: 10
Iznenađenje: Stevanović napustio mesto selektora Tadžikistan
Iako je sa ovom selekcijom izborio plasman na Azijsku kup, popularni "plavi" je odlučio da ode.
Tanjug/AP Photo/Paul White, file
Fudbalski klub Real Madrid saopštio je danas da se protivi odluci Fudbalskog saveza Španije (RFEF), koji je odobrio zahtev da se meč 17. kola La Lige između Viljareala i Barselone odigra 20. decembra u Majamiju.
Formalni domaćin ovog duela biće Viljareal, a utakmica bi trebalo da bude odigrana na stadionu "Hard rok" u Majamiju.
RFEF je u ponedeljak objavio da će posle odobrenja zahteva da duel između Viljareala i Barselone bude odigran van Španije, zatražiti i dozvole od Evropske fudbalske unije (UEFA) i Međunarodne fudbalske federacije (FIFA).
Španski mediji prenose da je ova odluka izazvala žestoku reakciju svih ostalih klubova, a pre svega madridskog Reala, koji smatra da je Barselona na ovaj način izbegla jedno od najtežih gostovanja u La Ligi na stadionu Viljareala.
"Real je protiv odluke da utakmica 17. kola La Lige između Viljareala i Barselone bude odigrana van Španije. Ova odluka, koja je doneta bez prethodne konsultacije sa ostalim klubovima iz La Lige, krši sva moguća pravila i narušava regularnost ovog takmičenja. Jedno od osnovnih pravila da se svi mečevi igraju u istim uslovima za sve klubove. Promenom stadiona je prekršeno to pravilo", navodi se, između ostalog, u saopštenju Reala.
"Ako se sprovede ova odluka, njene posledice bi bile toliko ozbiljne da bi označile prekretnicu za svet fudbala. Svaka takva izmena mora da ima izričitu i jednoglasnu saglasnost svih klubova koji učestvuju u takmičenju, pored strogog poštovanja nacionalnih i međunarodnih propisa koji regulišu organizaciju zvaničnih takmičenja", dodaje se u saopštenju.
Real je u saopštenju naveo da je poslao zahtev UEFA, FIFA, kao i španskom Visokom sportskom savetu da ne dozvole da utakmica između Viljareala i Barselone bude odigrana u Majamiju.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
28.02.2026 18: 15
Fudbaler Barselone tresao je mrežu Viljareala u 28, 37. i 69. minutu.
28.02.2026 11: 19
Branilac titule fudbalskog prvaka Španije domaćin u 26. kolu La Lige.
28.01.2026 16: 38
Čelnici elitnog ranga fudbalskog takmičenja smislili način da se uhvate u koštac sa odlivom zarade.
09.01.2026 13: 57
Trener "kraljevskog kluba" Ćabi Alonso potvrdio je na konferenciji za medije ono čemu su se navijači potajno nadali, najbolji strelac Reala biće na raspolaganju za veliki okršaj sa Barselonom.
pre 29 minuta 13: 10
Iako je sa ovom selekcijom izborio plasman na Azijsku kup, popularni "plavi" je odlučio da ode.
pre 44 minuta 12: 55
Krilni igrač Bajerna upisao 29 asistencija u sezoni, a ofanzivac PSŽ-a postigao pet golova u Ligi šampiona.
pre 1 sat 12: 30
Prema pisanju medija iz Aterbejdžana, već duže vreme su narušewni odnosi između trenera i igrača.
pre 2 sata 11: 15
Rekacija štopera Atletiko Madrida na meču sa Barselonom, kada je loptu poslatu od golmana Musa uhvatio rukom i ponovo izveo prekid nije kažnjena penalom, ali možda i nije morala.
Ostavite komentar