La Liga

Ćabi Alonso veruje Ardi Guleru: Turčin se izborio za ulogu pleja

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

29.07.2025 17:45
Ćabi Alonso i Arda Guler Tanjug/(AP Photo/Frank Franklin II)
Ćabi Alonso i Arda Guler

Arda Guler je konačno zadovoljan u Realu. Mladi Turčin (20) je od fudbalera koji je kod Karla Anćelotija dobijao samo epizodne uloge i čak silno želeo da ode negde da igra, od dolaska Ćabija Alonsa dobio i novu ulogu, a sam se izborio i za status - startera.

Naime, Ćabi Alonso je ofanzivnog Gulera vratio malo unazad, dao mu je ulogu plejmejkera koristeći njegovu sjajnu loptu i odličan pregled igre. Međutim, piše "Marka", ono što je impresioniralo novog trenera je zrelost u igri mladog turskog reprezentativca, kao i želja da što pre pohvata mehanizme u igri i to u oba smera. Fudbaler koji se baš i ne ističe duel igrom, na mečevima tokom priprema imao je zavidan procenat osvojenih lopti.

 

 

U ovom času Ćabi Alonso poverava igru Ardi Guleru, a na njemu je da li će i trajno zauzeti ključnu ulogu u organizaciji igre Reala. Za to će mu biti potreban kontinuitet odličnih igara.