Autor: Kosta Simetić

01.05.2023 22:57
Đirona slavila protiv Sevilje u gostima, Bilbao se u 97. minutu izvukao na Majorci Guliver/Bagu Blanco

Fudbaleri Đirone uspeli u gostima da savladaju Sevilju 2:0 (1:0) u poslednjem meču 32. runde šampionata Španija. Ovim trijumfom Đirona se popela na osmo mesto La lige i iz senke se uključila za borbu u Evropu.

Večeras su je do pobede predvodili pre svega Huanpe, koga je u 23. minutu sjajno proigrao Rodrigo Rikelme za početno vođstvo gostiju.

Prednost je udvostučio, a ispostaviće se i postaviti konačan rezultat, Valentin Kasteljanos u 55. minutu nakon preciznog dodavanja Viktora Cigankova.

Do kraja duela Sevilja je napada, nekoliko puta bila veoma blizu pogotka, ali ipak nije uspela da zatrese mrežu Đirone.

Ranije danas sjajnu utakmicu odigrali su Majorka i Atletik Bilbao, koja je završena podelom bodova - 1:1.

Majorka je uspela da povede preko Kang-in Lija u 58. minutu, ali je Predrag Rajković ipak savlada, i to u 96. minutu iz penala koji je realizovao Inaki Vilijams.