Sosijedad nadigrao Espanjol i nastavio trku za Ligu šampiona

Autor: Sreten Ristić

13.02.2023 23:31
Sosijedad nadigrao Espanjol i nastavio trku za Ligu šampiona Guliver/AP Photo/Miguel Oses/

Na teškom gostovanju u Barseloni fudbaleri Real Sosijedada savaladali Espanjol rezultatom 3:2. Baskijci su stekli tri gola prednosti, domaćin je tek u finišu sa dva pogotka zakomplikovao meč, ali nije imao vremena ni snage da izbegne poraz.

Kubo je udarcem sa 16 metra doneo vođstvo gostima, potom je Serlot promašio dve šanse, ali je zato bio priseban da realizuje najlešu akciju Sosijedada u 51. minutu u kojoj su ulestvovali Zubimendi, Iljaramendi i Ojrasabal za 2:0.

Centaršut Kuba u 63. minutu "naterao" je Leandra Kabreru da postigne autogol za 3:0 i već tada je bilo jasno ko će trijumfovati u ovom meču.

Probudili su se Katalonci u nastavku meča, smanjili na 3:2, ali nisu imali dovoljno energije da izbegnu poraz u duelu protiv Sosijedada.