pre 5 sati 23: 18
Vlade Đurović bez dlake na jeziku: Zvezda je u problemu, videćemo kako će to do kraja izgledati
Kao i uvek, surovo iskren...
Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Real Madrid, fudbalski klub sa najvećim brojem titula evropskih šampiona (15) proslavlja ovog četvrtka vredan jubilej - 123 godine od osnivanja!
Klub koji je 6. marta 1902. godine dobio prvu upravu i zvanično počeo sa radom, izrastao je u jedan od najvećih sportskih brendova na svetu, pod čijim skutima se nalaze i sekcije iz drugih sportova, a ona košarkaška je čak 11 puta bila šampion Evrope.
"Kraljevski klub" je i ove sezone jedan od najozbiljnijih kandidata za osvajanje Lige šampiona, što su i dokazli kada su u prvom meču osmine finala elitnog fudbalskog takmičenja, na svom terenu, bili bolji od gradskog rivala Atletiko Madrida.
Na adresu Madridađana dolaze čestitke sa svih strana, a jedana od zanimljivjh stigla je iz daleke Saudijske Arabije i poslao ju je nekadašmnji igrač ovog kluba Kristijano Ronaldo koji je napisao:
"Real Madrid slavi 123. rođendan. Čestitam celoj porodici."
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
09.04.2026 13: 49
Pored iskusnog fudbalera, u istržani proces su uključeni i David Silva, Santi Kazorla....
25.12.2025 16: 07
Fudbaler Reala i reprezentativac Francuske postigao 66 pogodaka u kalendarskoj godini na izmaku.
21.12.2025 12: 40
Francuz u dresu madridskog Reala radi velike stvari, po uzoru na čuvenog Portugalca.
17.12.2025 23: 14
Namučila je malena Talavera "kraljeviće"...
YouTube
pre 6h
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 7h
pre 5 sati 23: 14
As Santosa je ipak upao u konačan sastav Brazila za Mundijal u SAD, Kanadi i Meksiku.
pre 6 sati 22: 57
"Tobdžije" očekivano slavile na "Emiratima" 1:0 (1:0) i pritisak prebacile na Mančester siti.
pre 6 sati 22: 41
On će biti novi “seviljski berberin”.
pre 6 sati 22: 21
Bivši trener AEK-a dogovorio saradnju sa Monterejem.
Ostavite komentar