Viljareal otpisao Seltu i nastavio trku za Real Sosijedadom

30.04.2023 18:17
Viljareal otpisao Seltu i nastavio trku za Real Sosijedadom Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Viljareal ne posustaje, pobedio je Seltu 3:1 (2:1) u 32. kolu Primere La Lige, utvrdio je peto mesto i ne ostaje od jurnjave za Real Sosijedadom. Ostaje "žutoj podmornici" još šest mečeva do kraja da pokuša da nadoknadi pet bodova prednosti tima iz san Sebastijana i domogne se Lige šampiona.

Spcifičan je bio duel sa Seltom jer je Džekson posle 12 minuta dva puta tresao mrežu Selte, a u 25. minutu imali su i penal. Dani Pareho je promašio ceo gol i onda je počela da igra Selta.

Jorgen Strand Larsen je smanjo na 2:1, da bi isti igrač propustio još dve prilike za izjednačenje. Izdržali su domaćini pritisak, a Ramon Terats je izbio sam pred golmana i rešio meč.