pre 2 sata 04: 18
(VIDEO) Haos i pesnice u Šarlotu, meč prekinut zbog tuče!
Meč Pistonsa i Hornetsa obeležile su nemile scene i masovna tuča na parketu, koja je u potpunosti bacila košarku u drugi plan
Tanjug/. (AP Photo/Gabriel Jimenez
Trener fudbalera Reala Karlo Anćeloti izjavio je danas da tim mora da zadrži optimizam i dodao da madridski klub ima hrabru ekipu vrhunskog kvaliteta.
Fudbaleri Reala gostovaće sutra od 21 čas Đironi, u 16. kolu španskog prvenstva. Klub iz Madrida je na prethodnih sedam mečeva u svim takmičenjima četiri puta bio poražen.
"Još smo u konkurenciji u svakom takmičenju. Moramo da zadržimo optimizam koji nam je potreban, s obzirom na probleme koje imamo i one sa kojima smo se do sada susretali. Optimisti smo jer imamo hrabru ekipu vrhunskog kvaliteta. Nismo do sada pokazali najbolju formu, ali smo uvereni da ćemo je dostići pre ili kasnije", rekao je Anćeloti na konferenciji za medije, prenosi klupski sajt.
Trener Reala je naveo da će očekuje tešku utakmicu i dodao da je Đirona klub koji konstantno napreduje. On je istakao da je njegova odogovornost za to što tim ne igra najbolje.

Tanjug/AP Photo/Jose Breton
"Nisam umoran od ovog posla, uprkos kritikama i dalje sam srećan što se pojavljujem ovde svaki dan. Kritika ponekad pomaže da vas podstakne i gura da bolje uradite posao", dodao je trener Reala.
Anćeloti je poručio da je potrebno da ekipa veruje u Kilijana Mbapea, koji pre dva dana na utakmici protiv Atletik Bilbaa nije uspeo da realizuje penal.
"On ne pokazuje svoje najbolje sposobnosti, on je svestan toga da može bolje. Čini sve što je u njegovoj moći da se vrati u formu. Moramo da ga podržimo, ali to ne znači da će igrati svaku utakmicu. Ponekad bi mu odmor mogao dobro doći", rekao je Anćeloti.
Real se nalazi na drugom mestu na tabeli španskog prvenstva sa 33 boda, dok je Đirona na osmoj poziciji sa 22.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
23.05.2025 13: 10
Tokom dva mandata u Realu, Karlo Anćeloti osvojio je čak 15 trofeja uključujući i tri Lige šampina.
13.05.2025 09: 25
Ova plata je duplo veća u poređenju sa onim što su zarađivali njegovi prethodnici Tite i Dorival Žunior, a premašuje i dosadašnji rekord koji je držao Tomas Tuhel, selektor Engleske, sa godišnjom zaradom od 6.000.000 evra.
04.05.2025 11: 15
Barselona je nakon preokreta savladala Valjadolid i pobegla Real Madridu na sedam bodova predosti, pa tim sa Stadiona "Santjago Bernabeu" nema prava na novi kiks.
22.04.2025 18: 39
Trener madridskog fudbalskog velikana imao zanimljiv razgovor sa medijima pred meč sa Đirionom.
pre 8 sati 22: 41
Revanširala se "vučica" ekipi sa sredine tabele italijanskog šampionata za poraz mininalnim rezultatom iz prve polovine ovog takmičenja!
pre 11 sati 19: 20
Menadžer "svarka" ističe da radi najbolje u intersu kluba, i da nema nameru da se povuče.
pre 13 sati 17: 36
Ovaj transfer je već bio najavljen, a kako se navodi 26-godišnjak će se u Emiratima zadržati do kraja sezone.
pre 15 sati 15: 52
Trener crveno-belih iz Novog Sada zadovoljan startom u drugom delu sezone.
Ostavite komentar