12.02.2023 18:34
Memfis Depaj počeo da se isplaćuje Atletiku, golom u 89. minutu doneo tri boda iz Viga Tanjug/AP Photo/Bernat Armangue

Memfis Depaj počeo je da se isplaćuje Atletiko Madridu. Holanđanin je kročio na teren u 61. minutu, a minut pre kraja gostovanja u Vigu pogotkom je doneo sva tri boda Madriđanima 1:0 (0:0). U jeku napada domaćina, koji je od 70. minuta imao igrača više jer je zbog grubog starta bio isključen Stefan Savić, Janik Karasko je posle solo prodora šutirao, lopta se odbila na sedam metara od gola odakle je Depaj u padu ubacio u mrežu Ivana Viljara.

Selta je po igri i prilikama zaslužila mnogo više. Branio je Jan Oblak odlično, stigao je u 59. minutu čudesno loptu na gol liniji, a Jago Aspas nije imao ni sreće jer je pogodio prečku. Madriđani su nastavili seriju od pet mečeva bez poraza u La Ligi i zadržali su četvrto mesto.

Hetafe, bez Stefana Mitrovića i Nemanja Maksimovića stigao je do furioznog remija sa Rajo Valjekanom (1:1) i to sa igračem manje, u susretu koji su obeležila i dva promašena penala, a junak bio golman David Sorija.

Prvi deo se završio vođstvom gostiju uz autogol Maura Arambarija iz 38. minuta. Mešutim, u nastavku je bilo viđena prava drama. Borha Majoral je u 51. minutu imao priliku da izjednači sa penala, ali je slabo šutirao preko gola.

Kada je Karles Alenja tri minuta kasnije dobio crveni karton, činilo se da domaćinu nema spada. Međutim, Enes Unal je dobro šutirao u 78. minutu, golman Dimitrievski je slabo procenio let lopte i Hetafe je stigao do izjednačenja sa igračem manje.

Vrhunac drame videli smo u 87. minutu kada je Gaston Alvarez igrao rukom, a sudija dosudio penal za goste. Jedan od iskusnijih igrača Rajo Valjekana Raul De Tomas je šutirao u levi ugao, ali se istakaoa David Sorija i sačuvao je bod Hetafeu.