
pre 1 minut 00: 04
(UŽIVO) Ponoć je: Tržište slobodnih igrača je otvoreno!
Mnoštvo zanimljivih imena je u opticaju
Fudbaleri Reala doživeli su težak poraz od Barselone u poslednjem izdanju El Klasika, ali njihov šef Karlo Anćeloti ne deli većinsko mišljenje posmatrača meča na "Santijago Bernabeu" da mu je tim potučen do nogu.
Šta više, trofejni stručnjak sa klupe najvećeg kluba na svetu staje u odbranu svojih igrača, tvrdeći da su u mnogo čemu bili egal sa izabranicima njegovog nemačkog kolege Hansija Flika.
"U prvom poluvremenu smo bili dobri i to tvrdim sad pred svima! Nisam u krivu jer sam u fudbalu već 48 godina. Odbrana je u prvom poluvremenu bila odlična. Kada je ušao Modrić, promenio sam taktiku, jer sam hteo da budemo opasniji 1 na 1... Moj stav je da je ovo bila izjednačena utakmica. Imali smo neke prilike, mogli smo dati gol da smo bili malo precizniji. Kada su oni postigli dva isisali su svu energiju iz nas. Imali su puno prostora, jer smo mi rizikovali u zadnjoj liniji, a oni su bili jako opasni iz kontranapada... Dobro smo se takmičili 60 minuta, a poslednjih 30 minuta moramo zaboraviti", počeo je analizu posle meča slavni Italijan.
Osvajač svega i svačega sa "kraljevićima" ne vidi razlog za paniku, još manje za dizanje ruku od nove titule, u trenutku kada njegova ekipa ima šest bodova manje od večitog takmaca u trci za domaće trofeje.
"Sezona je jako duga, ne smemo se sada ponašati kao da je sve gotovo. To nije dobro, to ozbiljne ekipe ni ne rade. Radićemo na tome da budemo bolji pa ćemo videti gdje će nas to dovesti. Ovaj trenutak je težak, ali uvek je tako kad izgubite, posebno kada se to dogodilo nakon 42 utakmice bez poraza, ali ponavljam, ima još puno da se igra", podvukao je Anćeloti, uz reči opravdanja za silna upadanja Kilijana Mbapea u ofsajd zamke.
"Rizikovali smo, znali smo da će Barselona stati visoko, normalno je da onda bude puno ofsajda", objašnjava trener Reala posle najveće utakmice ovog fudbalskog vikenda u Evropi.
New Balance, brend dugo poznat po patikama za trčanje, ulazi na košarkašku scenu, a njihov izbor je 18-godišnji Cooper Flagg, krilni igrač visok 206 cm sa Duke univerziteta.
Tokom dvadesetčetvorogodišnje karijere koja se završila 2022. godine, zaradio je 130,6 miliona dolara od nagrada.
Samo godinu pre početka Svetskog prvenstva u fudbalu 2026. godine, navijači širom sveta nalaze se u čudnoj situaciji: mogu da kupe VIP pristup finalu u Nju Džerziju za više od 70.000 dolara, ali ne mogu da rezervišu osnovnu kartu za utakmicu grupne faze u Dalasu.
U igri je nekoliko opcija, a slovenački reprezentativac novi ugovor zvanično ne može da zaključi pre 2. avgusta.
Portugalska Primeira liga planira da prvi put u istoriji objedini prodaju televizijskih prava do 2028. godine.
24.04.2024 14: 15
Predsednik katalonskog kluba, Đoan Laporta, zaobilaznim putem traži video snimak i audio zapis sporne situacije iz meča Barselone sa večitim rivalom iz Madrida.
22.04.2024 08: 39
U Barseloni su izuzetno ljuti jer smatraju da su oštećeni kada nije priznat pogodak nakon udarca Lamina Jamala, a najglasniji je bio golman Mark Andre ter Štegen.
15.09.2023 14: 04
Prvi ogodišnji susret dva najveća španska kluba, Barselone i Real Madrida, poznatiji kao "El Klasiko" odigraće se 28. oktobra na stadionu u prestonici Katalonije.
24.05.2025 18: 16
Sezone u kojima fudbaleri Real Madrida ne osvoje nijedan trofej su veoma retke, a ova upravo završena je jedna od njih. "Kraljevski klub" je na svom terenu u poslednjem kolu ovogodišnjeg izdanja La Lige na svom terenu uspeo da savlada Sosijedad i takmičenje u španskoj eliti je završio na drugoj pozicji sa 84 osvojena boda - 2:0 (1:0).
pre 1 sat 23: 04
Fudbaleri Fluminensea su savladali Inter 2:0 (1:0) u osmini finala Svetskog klupskog prvenstva.
pre 1 sat 22: 46
Baš kao i što je najavljivano u srpskim medijima prethodnih dana, Lazar Jovanović će postati novi fudbaler Štutgarta!
pre 2 sata 21: 16
Nekadašnji reprezentativac Srbije za smrt kapitena Fiorentine Astorija saznao od Milana Badelja, ali mu u početku nije verovao.
pre 3 sata 20: 54
Iskusni štoper slobodan u potrazi za novom sredinom.
Ostavite komentar