Čukvueze se ispromašivao, Valjadolid pobedio Viljareal i počeo beg sa dna

15.04.2023 16:00
Čukvueze se ispromašivao, Valjadolid pobedio Viljareal i počeo beg sa dna Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Viljareal je prekinio sjajan niz od šest mečeva sa pozitivnim rezultatom (pet pobeda) i porazom na svom terenu od Valjadolida 1:2 (0:2) propustio priliku da stigne na bod do Sosijedada koji je na poziciji "Lige šampiona".

Pobedila je "žuta podmornica" Real u Madridu prošle nedelje, ali se Valjadolid borio za golo život i sa tri velika boda započeo je beg sa dna. Novi trener Paulo Pozelano je odlično postavio igru, golovima Amalaha (2) i El Jamika (35) stigao je do prednosti od 2:0 i nju je uspeo da odbrani pred naletima domaćina.

Viljareal je imao mnogo prilika, čak 22 šuta ka golu rivala, Čukvueze je pogađao i stativu i imao neverovatan promašaj sa dva metra, Lo Selso je pokušavao sa distance, da bi tek Etijen Kapue u 74. minutu matirao Masipa. Taj gol je iznervirao trenera Pozelana pa je zaradio isključenje.

Napao je domaćin iz sve snage da izbegne poraz, imali su osam minuta nadoknade, ali su gosti izdržali i osvojili su tri veoma važna boda u borbi za opstanak.