Kakav podvig Viljareala! "Žuta podmornica" srušila moćni Real u sred Madrida

08.04.2023 23:17
Kakav podvig Viljareala! "Žuta podmornica" srušila moćni Real u sred Madrida Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Ekipa Viljareala je večeras možda i direktno uručila pehar La lige Barseloni pošto je na gostujućem terenu savladala veliki Real Madrid sa 3:2 (1:1)!

Pobedonosni pogodak delo je Samjuela Čukvuezea, koji je u 80. minutu u stilu Arjena Robena sa desnog boka napravio dribling ka sredini i potom uputio neodbranjiv udarac u golamnov desni ugao.

Duel je počeo malo nesrećno po Viljareal pošto je Pau Tores u 16. minutu ubacio loptu u voju mrežu, ali je već u 39. Čukvueze poravnao. Prvom golu Nigerijca prethodnio je spektakularan dribling pose koga je Naću Fernandezu bio potreban kompas ne bi li pronašao napadača Viljareala koji je već slavio gol.

Potom je Vinisijus Žunior posle dodavanja Danija Sebaljosa uvećao na 2:1, da bi u 70. minutu Hose Luis Morales postigao gol koji je potvrdio i VAR, a onda je na scenu stupio pomenuti Čukvueze.

Real je sada drugi sa čak 12 bodova manje i utakmicom više u odnosu na Barselonu, dok je Viljareal peti sa 47 osvojenih bodova.