Sosijedad preslišao Hetafe, Ojarzabal se iskupio za promašeni penal

08.04.2023 21:08
Sosijedad preslišao Hetafe, Ojarzabal se iskupio za promašeni penal Guliver

Real Sosijedad je je upisao sigurnu pobedu protiv Hetafe rezultatom 2:0 (1:0) u 28. kolu La Lige i učvrstio se na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona sa šest bodova više u odnosu na Betis.

Pre vodećeg gola Mikel Ojarzabal je najpre imao priliku da iz penala zatrese mrežu gostiju, međutim, među stativama Hetafea bio je sjajni David Sorija koji je zaustavio njegov šut sa 11 metara. Čuvar mreže gostiju je postao rekorder odbranivši četiri jedanesterca ove sezone u prvenstvu Španije.

Ojarsabal se tri minuta kasnije iskupio za promašaj sa "bele tačke". Tekla je akcija preko Davida Silve, šut Braisa Mendesa odbranio je Sorija ali je na odbitak reagovao kapiten Baskijaca i glavom iz peterca pogodio za 1:0.

Krenula je polukontra domaćina u 60. minutu, David Silva je poslao loptu na levu stranu do Merina, ovaj je proigrao Kuba koji je povisio na 2:0, a ove sezone važi pravilo, kada Japanac postigne pogodak - Sosijedad osvaja bodove.

Merino je zabeležio osmu asistenciju u La Ligi ove sezone i samo je Antoan Grizman bolji paker sa devet dodavanja.