pre 4 sata 23: 09
Fudbalski sudija u kućnoj izolaciji, na predlog policije: Pretnje smrću zbog greške u derbiju
Federiko La Pena proživljava horor zbog jednog crvenog kartona.
Guliver/Photo Felipe Mondino
Problemi oko transfera Viktora Osimena iz Napolija i cena od 130 miliona evra koju drži predsednik Aurelio De Laurentis, naterali su Pari sen Žermen da promeni strategiju i pokuša iz Atletik Bilbao da dovede Nika Vilijamsa.
Klauzula zua obeštećenje od 60 miliona evra manji je problem za šampiona Francuske. Prvo je potrebno nagovoriti španskog reprezentativca da uopšte pristane da karijeru nastavi u Francuskoj umesto u Barseloni.
Zna se dobro da je katalonski gigant rešio da spoji Lamine Jamala i Nika Vilijamsa po krilnim pozicijama i da su od igrača nezvanično dobili zeleno svetlo. Međutim, poznati finansijski problemi muče "blaugranu" i teško da mogu da plate Bilbau izlaznu klauzulu.
S obzirom na niz događaja ovog leta, posebno na relaciju koju su Jamal i Vilijams izgradili tokom UEFA EURO teško je verovati da će katarski petrodolari imati uticaj na odluku krilnog igrača Baskijaca. Čak ni Luis Enrike, pod čijom komandom je Vilijams igrao u selekciji Španije teško da će moći da odgovori Nika od ideje da obuče dres Barselone.
Realnije je da De Laurentis spusti cenu na 85-90 miliona evra i Nigerijca proda Parižanima jer od ovog transfera zavisi i dolazaka Romelua Lukakua podno Vezuva. Trener Antonio Kontre traži Belgijanca, čak je lično agitovao za njega, sve se dogovorio. Napoli želi skupo da proda Osimena jer je u njega uložio mnogo novca, platio ga je 75 miliona evra.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
18.04.2025 15: 50
Sportski sektor Katalonaca odlučio da ne pojačava napad ekipe.
28.07.2024 18: 57
Krilni igrač ne želi da sluša ponude PSŽ-a i ostalih ekipa.
11.07.2024 17: 04
Sjajni vezista, možda, ipak ovog leta ne napusti Bilbao i pređe u katalonski klub.
13.02.2026 20: 52
Rezultatski ozbiljno uzdrmani tim uspeo da podigne glavu i ostavi favorita bez bodova.
pre 4 sata 23: 09
Federiko La Pena proživljava horor zbog jednog crvenog kartona.
pre 4 sata 22: 58
Aktuelni šampion ostao bez bodova na večerašnjem gostovanju.
pre 4 sata 22: 41
Fudbaleri Kaljarija poraženi su od Leća na domaćem terenu u okviru 25. kola italijanske Serije A rezultatom 0:2 (0:2).
pre 4 sata 22: 22
Marko Kosicke pričao o životu i planovima vrlo traženog fudbalskog trenera, posle napuštanja Liverpula.
Ostavite komentar