Selta se remijem protiv Valensije oprostila od navijača

26.05.2024 18:24
Fudbaleri Selte remijem su se oprostili od navijača Guliver/AP Photo/Lalo R. Villar
Fudbaleri Selte remijem su se oprostili od navijača

U utakmici bez takmičarskog značaja u poslednjem 38. kolu La Lige, Selta Vigo i Valensija odigrali su nerešeno 2:2.

Rano je Valensija došla do prednosti, već u petom minut, a Karlos Domingez, nije imao sreće, jer je postigao autogol.

Mogla je Valensija i do drugog gola, ipak, sudija se nije oglasio posle igranja rukom jednog igrača Selte u svom šesnaestercu.

Do kraja prvog dela utakmice vodila se velika bitka posebno pred golom Valensije, ali Duvikas i Aspas nisu bili precizni u završnici akcija.

Nastavak utakmice doneo je još agrsivniju Seltu, koja je pred domaćim navijačima želela pobedu.

Prvo je Moskera napravio faul, a sudija je pokazao penal u korist domaćih. Siguran realizator bio je Aspas za 1:1.

Samo deset minuta kasnije, jedanaesterac je viđen i na drugoj strani. Ovoga puta sa bele tačke, ali za Valensiju pogodio je Mari - 1:2.

Samo što su krenuli sa centra gosti, stiglo je izjednačenje.

Anastasios Duvikas je primio loptu u šesnaestercu koju je poslao Aspas, a zatim je smirio, šutirao i pogodio donji levi ugao za 2:2.

Ispostaviće se da je to bio i konačan rezultat u Vigu. Selta je sezonu završila na 13. mestu, dok je Valensija ostala na devetom i bez Evrope.

U utakmici za prestiž Las Palmas i Alaves igrali su nerešeno 1:1. Obe ekipe su odavno prebrinuli sve brige oko opstanka, tako da su mogle da igraju znatno opuštenije.

Ipak, navijači su morali da čekaju na gol sve do 50. minuta, kada je Visente doveo Alaves u vođstvo. Simeone je lepo asistirao do Visentea, koji je ušao u šesnaesterac, šutirao, a lopta je otišla u donji levi ugao. Ništa tu nije mogao Alvaro Vales, golman Las Palmasa.

Nisu, se međutim, predavali domaći. Izjednačenje je stiglo dvadeset minuta kasnije.

Mark Kardona je primio odličan pas, izašao jedan na jedan sa golmanom gostiju i pogodio bez problema za 1:1.

Od Las Palmasa i Alavesa bilo je to sve za ovogodišnje izdanje La Lige.