Betis slavio protiv Almerije i preskočio Sosijedad na tabeli

12.05.2024 22:56
Fudbaleri Betisa Profimedia
Fudbaleri Betisa

Fudbaleri Betisa su savladali Almeriju 3:2 (2:1) u 35. kolu španske La Lige i tako preskočili Real Sosijedad na tabeli.

Klub iz Sevilje je odlično ušao u meč i nakon osam minuta igre imao vođstvo zahvaljujući golu Pabla Fornalsa. Nastavio je Betis da napada, te je se u strelce upisao i Isko u 28. minutu. Nadu gostima je dao Leo Baptisatao jer je zatresao mrežu u nadoknadi prvog dela.

Bio je domaćin bolji i u drugom poluvremenu, što je i krunisao pogotkom u 64. minutu kada je Ajoze Perez povećao na 3:1. Međutim Betis nije imao dva gola prednosti ni punih 180 sekundi jer je Luka Romero uzvratio pogotkom u 66. minutu. Ipak, gosti nisu uspeli da stignu do boda na "Benito Viljamarinu".

Betis se nakon ovog trijumfa nalazi na šestom mestu na tabeli sa 55 osvojenih bodova, dok je Almerija i dalje poslednja sa 17.