Majorka igrala nerešeno sa Kadizom u gostima, srpski reprezentativci na terenu

28.04.2024 16:04
Predrag Rajković Guliver/AP Photo/Bernat Armangue, File
Predrag Rajković

Majorka je odigrala nerešeno na gostovanju Kadizu 1:1 u 33. kolu La Lige. Ovim bodom domaći tim je zakomplikovao sebi situaciju u bobri za opstanak, a trenutno se nalazi na 18. mestu sa 26. bodova i ima pet manje od Selte prve iznad crte.

U timu Majorke na golu je bio srpski reprezentativac Predrag Rajović, dok je ispred njega bio defanzivac Matija Nastasić, Nemanja Radonjić je počeo meč, ali je zamenjen u 56. minutu utakmice.

Gosti su prvi došli do vođstva, gol je dao Murići posle dobrog skoka, on je snažno šutirao glavom i smestio loptu u donji desni ugao.

Najbolju priliku za izjednačenje imao je Kadiz u poslednjem minutu prvog dela, ali je Rajković fantastično odbranio šut Krisa Ramosa.

Ipak, ono što nije iskoristio tada jeste u 59. minutu. Skočio je dobro Kris Ramos i iz teške pozicije poslao loptu glavom u donji desni ugao - 1:1.

Do kraja utakmice Matija Nastasić je mogao da donese slavlje Majorci. Dobro je ispratio jedan centaršut i glavom poslao loptu po sredini gola. Na nesreću Majorke, njegov pokušaj izbliza nije imao potrebnu brzinu i golman Kadiza je uspeo da sačuva mrežu.

Poslednju šansu na utakmici imao je Marti u prvom minutu nadoknade da donese Kadizu sva tri boda, ali je iz izgledne prilike šutirao pored gola.