Guruzeta otpisao Alaves i doveo Atletik Bilbao na četvrto mesto Primere La Lige

16.03.2024 22:58
Gorka Guruzeta je bio dvostruki strelac za Atletik Bilbao Guliver
Gorka Guruzeta je bio dvostruki strelac za Atletik Bilbao

Atletik Bilbao će prenoćiti na četvrtoj poziciji Primere La Lige jer je na novom "San Mamesu" pobedio Alaves 2:0 (2:0) u meču 29. kola. Sutra će navijati za Barselonu protiv Atletika u Madridu kako bi i ostali na poziciji UEFA Lige šampiona.

Šta se biva kada slabija ekipa ne iskoristi penal za vođstvo najbolje se videlo na ovom meču. Iako je Atletik od starta napadao, promašivao prilike, Alaves je dobio u 30. minutu penal zbog faula Nika Vilijamsa.

Luis Rioha nije najbolje šutirao, golman Unai Simon je odbranio udarac sa 11 metara, a onda je već u 37. minutu stajalo 2:0 za domaćina.

Već 60-tak sekundi posle odbranjenog penala, Gorka Guruzeta je sjajno reagovao i matirao odbranu Alavesa, da bi šest minuta kasnije pogodio drugi ugao i tu je priča Alavesa bila gotova.