Rutinsko slavlje Real Sosijedada: Kadiz bez šansi na "Anoeti"

15.03.2024 23:00
Fudbaleri Real Sosijedada Profimedia
Fudbaleri Real Sosijedada

Fudbaleri Real Sosijedada su slavili protiv Kadiza 2:0 (1:0) u prvoj utakmici 29. kola španske La Lige. Domaćin je poprilično rutinski upisao trijumf protiv ekipe koja se nalazi u zoni ispadanja.

Sosijedad je odlično otvorio meč i stvarao šanse od samog početak. Tako je Mikel Merino iskoristio asistenciju imenjaka sa prezimenom Ojarzabal i pogodio za 1:0 u 28. minutu.

Drugi deo igre nije doneo ništa drugačiju sliku u San Sebastijanu. Domaćin je i dalje dominirao i u posedu i u šutevima, a to se ponovo isplatilo u 68. minutu kada je Arsen Zakarijan uvećao vođstvo. Tim iz Andaluzije je mirno priveo meč kraju i na kraju slavio bez primljenog gola.

Izabranici Imanola Barenćee se nalaze na šestoj poziciji sa 46 bodova, dok je Kadiz i dalje u opasnoj zoni sa 22.