Ludnica na "Mestalji": Belingem pogodio za pobedu, ali je sudija svirao kraj

02.03.2024 23:13
Detalj sa utakmice Valensija - Real Madrid Tanjug/AP Photo/Jose Breton
Detalj sa utakmice Valensija - Real Madrid

Fudbaleri Valensije i Real Madrida odigrali su u okviru 27. kola španske La lige jednu od najzanimljivijih utakmica ove sezone, ali na kraju pobednika nije bilo - 2:2 (2:1).

Susret je počeo poprilično tvrdo, igralo se uglavnom na sredini terena, a onda je usledio blickrig Valensije.

Prvo je Hugo Duro glavom savladao Andreja Lunina u 27. minutu, da bi svega 180 sekundi kasnije Roman Jaremčuk nakon nekoliko driblinga izašao sam pred ukrajinskog golmana i rutinski ga savladao.

Real je definitivno bio šokiran, ali se brzo konsolidovao, te je u petom minutu nadoknade prvog poluvremena Vinisijus bio na pravom mestu u pravo vreme i posle dodavanja Rodriga smanjio vođstvo Valensije na 2:1.

Drugo poluvreme počelo je spektakularnom odbranom golmana Valensije, Đorđija Mamardašvilija, koji je odbranio čist zicer Džudu Belingemu.

Ipak, nije za džabe Real "kraljevski klub". U 76. minutu Brahim Dijaz je uputio odličan centaršut na drugu stativu gde je ponovo bio Vinisijus, koji je glavom zakucao loptu u gol Valensije.

Sve je ovo bila uvertira za neverovatnu završnicu u nadoknadi. "Slepi miševi" su imali nekoliko prilika da dođu do pobedonosnog gola, a onda je na scenu stupio Hesus Hil Manzano koji je preuzeo glavnu ulogu na ovom meču.

Prvo je dosudio penal za Valensiju koji je ubrzo poništio, a onda je svirao kraj utakmice u momentima dok je lopta posle centaršuta Dijaza bila u vazdahu, a nakon njegovog zvižduka Belingem je postigao gol, koji prema propisima nije važio.

Cela klupa Reala je poletela ka ovom arbitru, koji je samo delio crvene kartone, a nema sumnje da će se o ovom momentu dugo pričati i polemisati.