Real Betis bez Iska pobedio Kadiz na otvaranju 24. kola La Lige

09.02.2024 23:30
fudaleri Real Betisa Tanjug/(AP Photo/Dave Thompson)
fudaleri Real Betisa

Fudbaleri Betisa savladali su u gostima ekipu Ladiza rezultatom 2:0 (1:0) u okviru 24. kola španske La Lige.

Andalužani ne odustaju od borbe za mesta koja vode u Evropu naredne sezone, a večeras su pokazali da umeju da dođu i do rutinske pobede u gostima.

Igrao se šesti minut kada je Džoni probio po desnoj strani i uposlio Vilijana Hozea koji je zatresao mrežu Ledezme. Domaćin je nakon toga pokušavao sa nešto ofanzivnijom igrom, međutim na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Betisa.

"Zeleni" su praktično već u prvom napadu u drugom delu igre stigli do novog gola, lopta je stigla do Pabla Fornalsa koji je lepim driblingom napravio sebi prostor za udarac sa ivice kaznenog prostora i pogodio.

Kadiz u nastavku meča nije mogao apsolutno ništa, a Betis je i bez povrijeđenog Iska pokazao da tim može do lakog trijumfa.