Bez pobednika u Andaluziji: Granada sačuvala bod sa igračem manje

03.02.2024 18:27
Marvin Park (Las Palmas) i Matias Arezo (Granada) Guliver/Samuel Carreno
Marvin Park (Las Palmas) i Matias Arezo (Granada)

Fudbaleri Granade i Las Palmasa odigrali su nerešeno 1:1 (1:0) u 23. kolu španske La Lige. Znatno zadovoljniji može biti domaći tim koji nešto više od 70 minuta igrao sa igračem manje.

Utakmicu je bolje otvorio gost, a delovalo je da će im posao biti znatno lakši nakon što je u 20. minutu isključen Kamil Piatkovski. Poljak je napravio faul kao poslednji igrač odbrane i nakon rekacije VAR sobe, glavni sudija mu je pokazao direktan crveni karton. Ipak, uprkos tome što je Las Palmas dominirao u nastavku utakmice, do vođstva je stigla Gradana. Bruno Mendez je pred kraj prvog dela igre postigao pogodak za prednost domaćina.

Gosti sa Kanarskih ostrva su pojačali pritisak u drugom poluvremenu, a izjednačujući pogodak je postigao Pehinjo u 68. minutu. Imali su gosti i prilike za potpuni preokret do kraja, ali je Granada ipak izdržala i sačuvala bod.

Las Palmas se nakon ovog remija nalazi na devetom mestu sa 32 boda, dok Granada ostaje na 19. poziciji u zoni ispadanja sa 12.