Depaj u 91. minutu pogodio za slavlje Atletiko Madrida protiv Raja Valjekana

31.01.2024 23:12
Memfis Depaj, fudbaler Atletiko Madrida Tanjug/AP Photo/Pablo Garcia
Memfis Depaj, fudbaler Atletiko Madrida

Fudbaleri Ateltiko Madrida pobedili su u zaostalom meču 20. kola španske La Lige Rajo Valjekano 2:1 (1:1).

Prvo poluvremene nije bilo preterano atraktivno, viđeno je svega tri udarca u okvir gola, ali su dva od tri završila iza leđa golmana.

Prvi se u strelce upisao Reinildo Mandava, koji je u skoku (možda i uz faul) bio najviši i glavom matirao Stoleta Dimitrijevskog.

Vođstvo Atletika trajalo je svega sedam minuta, pošto je već u 42. Hoze Čavarija proigrao Alvara Garsiju, a ovaj efektno savladao Jana Oblaka.

Na poluvremenu Čolo Simeone u igru je uveo Nahulea Molinu, Samjuela Lina, Rodriga de Pola i Antoana Grizmana, ali je na teren ubrzo morao i iskusni Koke. Ipak, Rajo se nije predavao i porpilično uspšeno je odolevao je madridskom velikanu, sve do 82. minuta kada je poklekao.

Gol je postigao Memfis Depaj, ali je posle VAR provere pogodak poništen, što na kraju nije spasilo Rajo, jer je Atletiko u finišu došao do tri boda.

Strelac je bio upravo Depaj, ali je prilikom ovog pogotka u prvom planu definitivno magična asistencija Antoana Grizmana.

Atletiko je sada treći na tabeli sa 47 bodova, dok je Rajo 13. sa 24 osvojena boda.