Barselona golom mladog Rokea pobedila Osasunu

31.01.2024 21:01
Vitor Roke slavi svoj prvi gol u dresu Barselone Tanjug/AP Photo/Joan Monfort
Vitor Roke slavi svoj prvi gol u dresu Barselone

Fudbaleri Barselone upisali su ne toliko laku pobedu protiv Osasune u zaostalom meču 20. kola španske La Lige - 1:0 (0:0).

Katalonci su tokom čitavog prvog poluvremena imali inicijativu, ali sa loptom u nogama nisu bili preterano konktretni, te je Osasuna uspela da preživi prvih 45 minuta.

A onda se u drugom poluvremenu Barselona razgoropadila, nizale su se šanse za šansom i bilo je pitanje momenta kada će Osasuna da padne.

To se desilo u 63. minutu, kada je Žoao Kanselo na prelep način, spoljnim delom stopala, uputio centaršut koji je u gol pretvorio super-talentovani brazilac, Vitor Roke, kome je ovo prvi pogodak u dresu katalonskog kluba.

Nedugo nakon primljenog gola, Unai Garsija je dobio drugi žuti karton i tako ostavio Osasunu sa igračem manje i praktično bez šanse za povratak u ovaj meč.