Poraz Granade u predgrađu Madrida: Hetafe slavio golovima Grinvuda i Majorala

29.01.2024 23:11
Fudbalska lopta MN Press
Fudbalska lopta

Fudbaleri Hetafea vratili su se na pobednički kolosek nakon dva vezana poraza. U 22. kolu La Lige savladali su Granadu na svom terenu 2:0 (2:0) i upisali sedmu pobedu u sezoni, a najveći deo posla odradili su u prvom poluvremenu.

Golovima Grinvuda i Majorala u prvom delu igre, Hetafe je stekao, ispostaviće se, nedostižnu prednost. Nastavak utakmice protekao je u inicijativi Granade, koja je na sve načine pokušavala da se rezulatski vrati u meč. Ali, nije imala raspoloženih strelaca.

Uzuni je u 59. minutu imao odličnu priliku da smanji rezultat iz penala, ali je sa "bele tačke" pogodio samo stativu...

Uprkos tome želja "fenjeraša" nije slabila, naprotiv. Napadala je Granada sa svih pozicija. Stvorila je solidan broj prilika. U drugom poluvremenu imala je čak 13 šuteva ga kolu rivala, ali nije uspela da zatrese mrežu stamenog Davida Sorije