Portu iz perfektne akcije vratio Đironu na čelo Primere La Lige.

28.01.2024 16:02
Portu, ofanzivac Đirone Girona
Portu, ofanzivac Đirone

Đirona se vratila posle 22. kola Primere La Lige na čelo, zaboravila je eliminaciju iz Kupa Kralja i pobedom na "Balaidosu" nad Seltom 1:0 (1:0) ponovo ima bod prednosti u odnosu na Real Madrid.

Sjajno igra Đirona, eliminacija kz Kupa Kralja od Majorke nije ostavila traga jer su na "Balaidosu" plesali svoj ples i posle nekoliko propuštenih prilika poveli su u 20. minutu. Bila je to akcija koja je započeta od svog gola, izbegli su presing domaćina, sa 10 pasova su stigli do gola, a Gutierezov pravovremeni pas Portu je sa desetak metara sproveo u mrežu. Akcija za udžbenike i jedna od lekcija "kako izaći iz presinga i dati gol".

Igrala je sigurno Đirona, Mihajlo Ristić je u tim Selte ušao u 66. minutu, ali nije uspeo mnogo toga da promeni na terenu. Gutierez, Kouto i Garsija su mogli da iskoriste neku od prilika za Đironu, ali je na kraju ostalo 0:1. Katalonci su se vratili na čelo tabele Primere La Lige, a Selta je ostala u opasnoj zoni sa brigama oko opstanka u ligi.