Kraj crne serije Atletika: Madriđani posle tri meseca slavili na gostovanju

22.01.2024 23:35
Fudbaleri Atletiko Madrida slave pobedu sa navijačima Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Fudbaleri Atletiko Madrida slave pobedu sa navijačima

Ekipa Atletiko Madrida slavila je na gostovanju protiv Granade rezultatom 1:0 (0:0) u 21. kolu španske La Lige.

Odluka je pala u 55. minutu. Sa desne strane centrirao je Grizman, Morata je skočio i glavom loptu poslao u mrežu za 1:0. Svega sedam minuta kasnije Niguez je precizan, no gol veziste madridske ekipe poništen je zbog ofsajda.

U petoj minuti nadoknade još jednom se tresla mreža domaćih, ali je i još jedan gol poništen. Korea je bio precizan. Međutim, našao se u nedozvoljenoj poziciji.

Finiš je zaista bio uzbudljiv, ali se rezultat više nije menjao, pa su "jorgandžije" stigle do punog plena. To znači da je Atletiko prekinuo svoj crni niz na gostovanjima. Tim iz Madrida je, naime, na poslednja četiri ligaška gostovanja upisao identičan broj poraza, a poslednji put slavili su protiv Selte (0:3) još 21. oktobra.

Atletico Madrid je ovom pobedom prestigao Bilbao. Obe ekipe imaju po 41 bod, ali "Jorgandžijama" bolja gol-razlika donosi četvrtu poziciju. Granada je na 19. mestu sa 11 bodova.