Đirona ponovo na vrhu: Katalonci deklasirali Sevilju

21.01.2024 23:00
Đirona ponovo na vrhu: Katalonci deklasirali Sevilju Tanjug/AP Photo/Joan Monfort, File

Fudbaleri Đirone vratili su se na čelo tabele posle još jedne dominantne partije u La Ligi, gde su u sklopu 21. kola takmičenja ubedljivo savladali Sevilju na svom terenu - 5:1 (3:1).

Veći deo posla završili su Katalonci već u prvih 19. minuta, kada su na golovima Dovbika poveli 3:1. Iako su gosti iz Andaluzije poveli u 10. minutu preko Romera, Đirona je ubrzo uspostavila ravnotežu na terenu i na krilima het-trika Ukrajinca, stekla ubedljivu prednost i dobar momentum, koji trajao do poslednjeg zvižduka.

Sevilja je u drugom poluvremenu pokazala nešto veću inicijativu i želju za izjednačenjem. Ali nije imala rešenja za novog/starog lidera tabele. Domaći tim izdržao je nalete rivala i preko Cigankova i Stuanija, postavio, na kraju ubedljivih 5:1.

Đirona je tako ponovo došla do prvog mesta tabele, gde beži Realu jedan bod, koji ujedno ima i utakmicu manje, dok je Sevilja ostala u opasnoj zoni sa 16 osvojenih bodova od starta sezone.