Mendezova majstorija dovoljna za tri boda: Real Sosijedad slavio na gostovanju u Galiciji

20.01.2024 22:59
Fudbaleri Real Sosijedada Guliver/Inigo Alzugaray Cordon
Fudbaleri Real Sosijedada

Fudbaleri Real Sosijedada su slavili protiv Selte 1:0 (1:0) na gostovanju u Galiciji u okviru 21. kola španske La Lige.

Gosti iz Andaluzije su odlično otvorili meč jer je Brais Mendez zatresao mrežu u 11. minutu. Španac je odličnim udarcem sa 28 metara savladao protivničkog golmana. Nekadašnji igrač Partizana, Umar Sadik je imao veliku šansu u 22. minutu da uveća prednost Sosijedada, ali je loše šutirao. Slično je bilo i sa šansom Jorgena Strand Larsena. Napadač Selte je mogao da poravna rezultat, ali je Aleks Remiro odbranio njegov pokušaj.

Drugi deo igre započet je udarcem iz slobodnog udarca Mendeza. Mogao je vezni fudbaler gostujućeg tima da stigne do drugog gola, ali je pogodio stativu. Do kraja nije viđena ozbiljnija prilika, te su gosti odneli sva tri boda sa "Balaidosa".

Sosijedad se nakon ovog trijumfa nalazi na šestom mestu sa 35 bodova, dok je Selta na 17. poziciji sa 17.